jsem designér MgA. Michal Polák

Narodil jsem se v roce 1981 v Brně. V roce 2001 ukončil studium na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě (obor propagační grafika), kde jsem získal zkušenosti ze všech oblastí grafického designu a umělecké tvorby.

Mezi roky 2001–2002 jsem absolvoval jazykovou školu MKM. Zakončení studia anglického jazyka jsem dokončil roku 2003 ve Velké Británii ve škole Margate Language Centre.

Následovala Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (obor design výrobků). Ještě za studia na VŠUP jsem získal ocenění za návrh futuristického LED světlometu automobilu pro nadnárodní firmu Visteon-Autopal, kde jsem také absolvoval odbornou několikaměsíční stáž ve vývojovém středisku světlometů pro nové automobily.

Od roku 2008 se profesně zabývám grafickým designem, tvorbou firemní korporátní identity, ale také designem výrobků. Pro řadu klientů jsem vytvořil jedinečná loga firem, za jejichž zpracování jsem získal mezinárodní ocenění "CorelDRAW® International Design Contest" – 3. místo za design loga Santech Plus. Úspěšně jsem vypracoval celou řadu logotypů a vizuálních identit, zejména pro firmu Alerion, která celkovou změnou image podle návrhu designéra získala na trhu sebejistou převahu.

Ve volném čase se zabývám studiem dalších technik a vzdělávání v oboru designu. Koncentraci získávám při stolním tenisu, který jsem hrál během studia závodně. Nyní se moje tvorba profiluje především na grafický design, tvorbu firemní identity, jedinečná a originální loga, obalový design, vizuální firemní styl, webové prezentace a designové e-shopy.

Mé grafické návrhy byly také prezentovány společností Corel Corporation jako příklad úspěšné aplikace počítačové grafiky v praxi při uvedení nového software CorelDRAW X5 po celém světě. Součástí každé sady softwaru CorelDRAW X5 je kniha s ukázkami, kde prezentuji jak vytvořit pomocí softwaru CorelDRAW návrhy a úspěšně je aplikovat do reality.

ctverec

BIO

1997–2001 – Střední umělecká škola grafická, Jihlava

2001–2002 – Jazyková škola MKM, Brno

2003 – Jazyková škola Margate Language Center, Velká Británie, Margate

2002–2009 – Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha – ateliér designu Zlín

2006 – Ocenění design centra ČR za design židle "Čtenářka"

2007 – Ocenění prvním místem za nejlepší futuristický koncept LED světlometu osobního automobilu pro nadnárodní firmu Visteon-Autopal

2007 – odborná stáž v nadnárodní firmě Visteon-Autopal, vývojové centrum světlometů pro automobily

2008 – Vlastní designérské studio Francisdrake/MgA. Michal Polák

2009 – Mezinárodní ocenění v soutěži CorelDRAW International Design Contest – 3. místo

od 2011 – Jsem designér ve společnosti JK ANIMALS

ctverec