design loga a design mobilní aplikace

Lurk je nová seznamovací aplikace, která využívá technologii Bluetooth. Hlavním cílem je seznámit vás s uživateli ve vašem nejbližším okolí. Určitě jste někdy zažili, že blízko vás seděl v kavárně nebo MHD člověk, se kterým byste se chtěli seznámit. Ale nenašli jste v sobě dostatek odvahy jít a dotyčnou osobu oslovit. Právě z tohoto důvodu vznikla myšlenka na aplikaci, která se snaží tento problém eliminovat.

Při návrhu, jak tento problém vyřešit, přišly v úvahu 2 technologie. Prvním z nich byla technologi GPS. Nevýhodou této technologie však je, že není vždy nejpřesnější. Další nevýhodou je, že aplikace, které tuto technologii využívají, nemohou pozici uživatele snímat, i když je aplikace na pozadí. Právě kvůli těmto nevýhodám jsme zvolili druhou navrženou technologii, a to právě Bluetooth.

Díky této technologii můžeme zobrazit ostatní uživatele do vzdálenosti 100 metrů, a to i v případě, že svůj telefon zrovna nepoužívají. Další výhodou této technologie je, že zajišťujě vyhledávání ostatních uživatelů i v případě, že zrovna aplikaci nevyužíváte. V praxi to pak znamená, že si můžete zobrazit seznam všech uživatelů, které jste za celý den potkali.

Lurk také nabízi možnost in app nákupu, který aktivuje v aplikaci možnost tzv. “nevidtelného módu”. To znamená, že vás ostatní uživatelé neuvidí, ale vy je ano.
ctverec

Design, respektive celá vizuální identita mobilní aplikace vznikla za použití výrazné modré barvy, barvy, která je příjemná na pohled, barvy, která evokuje a vyzívá ... logo, které aplikaci zastupuje imituje pilulku odvahu, pilulku, kterou si dotyčný vezme, aby měl odvahu oslovit slečnu, která je poblíž. Je to zázračná pilulka ... uvnitř této pilulky je pak umístěn název "lurk".

Design aplikace je jednoduchý a přehledný a uživatelsky přívětivý. Aplikace dbá na ergonomii a pěkný stylový vzhled, je to radost ji ovládat a vyhledávat nové přátele v okolí ...
ctverec

V aplikaci bylo třeba nastylovat v jednotném stylu také ovládací ikonky a prvky, které mají jednotný vizuální charakter a odpovídají zbytku designu ... čisté a jednoduché ikonky jasně říkají, jaká funkce se za nimi skrývá, vše je promyšlené do posledního detailu.

Stáhněte si aplikaci a vyzkoušejte ji ...
ctverec

Rok – 2016

Web – www.lurk-app.com

Média – www.letemsvetemapplem.euwww.ceskymac.czwww.jablickar.cz

App store – lurk app