design loga a vizuální styl společnosti, designové katalogy, reklamní billboardy

Příběh loga EDEL začal roku 2011 telefonátem majitelů firmy se slovy, potřebovali bychom nové logo, designové logo, logo které bude reprezentovat naši firmu tak, aby vynikla mezi ostatními. Zadání takového projektu je vždy skvělou výzvou vytvořit něco jedinečného, něco co tu ještě není, něco co dává smysl.

Vzal jsem si skicák a po několika dnech skicování a přemýšlení jsem našel tu správnou cestu, cestu která reprezentuje základní myšlenku firmy, jednoduchý čistý design, jasný a přehledný výraz společnosti. Cesta k nalezení čtverce však byla velmi složitá, ale výsledek stojí za to.

Vzniklo logo, které funguje, logo které je jedinečné, které dokonale charakterizuje styl firmy, kterou zastupuje.
ctverec

EDEL – vizuální styl společnosti a nové logoEDEL – vizuální styl společnosti a nové logo

Základním prvkem designu loga je čtverec, který doplňuje název společnosti EDEL seskládaný do menšího čtverce. Slovo EDEL pocházející z němčiny je vyslovováno jako „édl,“ tedy myšlenka seřazení dvou písmen „E“ pod sebe byla jasnou vizuální volbou, aby se logo četlo jako jeho pravá výslovnost. Černá verzus bílá, kterou je logo tvořeno, je pak logickou volbou představující luxus, styl, jednoduchost a čistotu celé vizuální komunikace.
ctverec

EDEL – vizuální styl společnosti a nové logoEDEL – vizuální styl společnosti a nové logoEDEL – vizuální styl společnosti a nové logoEDEL – vizuální styl společnosti a nové logoEDEL – vizuální styl společnosti a nové logo

V roce 2015 jsem vytvořil pro firmu EDEL nové designové katalogy. Katalogy, které charakterizují kvalitu jejich výrobků, jednoduchý designový styl a praktičnost. Každý katalog má na úvodní straně velké logo EDEL. Logo zakrývá výrobek, který je ukrytý uvnitř a musíte tak katalog otevřít, abyste výrobek viděli v celé jeho kráse ... je to krásné odkrývání částí sedaček, které vám odkryjí svůj celý vzhled, objevujete tak každým otevíráním celý výrobek, který je skrytý. Uvnitř katalogu pak najdete nejen doprovodné fotografie výrobků, detaily, ale také kompletní technické údaje.
ctverec

EDEL logo a vizuální styl společnosti - vozidlo

Během roku 2016 jsem také vytvořil pro firmu EDEL INTERIER sérii několika reklamních billboardů, na které jste mohli ve Zlíně narazit. Jedním z nich byl billboard, který zákazníky zval na výprodejové expoziční výrobky, které firma nabízí za skvělé ceny. Díky nápadité sérii billboardů firma ve Zlíně získala větší pozornost zákazníku a vzešla v jejich povědomí mnohem lépe a rychleji.
ctverec

EDEL logo a vizuální styl společnosti - billboardy

Rok – 2011

Média – Logopond.com Thelogomix.com Logottica.com