design loga, vizuální styl společnosti, webdesign stránek a e-shopu

Firma Alerion, známý výrobce praporů, vlajek a symbolů ... V roce 2009 mě oslovil majitel firmy se zadáním vytvoření nového vizuálního stylu své firmy. Do té doby měla firma téměř každým rokem nové logo, ale stále to nebylo ono ... majitel firmy pan Pokorný potřeboval svoji firmu odlišit, zviditelnit ji mezi konkurencí a získat jistou převahu na trhu. Zadání nebylo nijak svázané, nijak předem definované ... bylo prostě potřeba vytvořit novou značku, značku která bude viditelná, značku která bude jednoduchá ale zároveň snadno zapamatovatelná, designovou značku s hodnotou.

Vzal jsem si skicák, načerpal inspiraci na Bílé hoře při západu slunce nad Brnem a začal vymýšlet novou značku, jednoduchou značku spjatou se symbolikou vlajek a praporů. Nebylo to vůbec jednoduché, jak ztvárnit symbol vyjadřující solidnost, kvalitu, vlajku nebo prapor a zůstat nohama na zemi ... udělat jednoduchou a čistou značku? Po několika týdnech jsem vytvořil jednoduchý symbol vlajky, praporu se stylizovanou nožičkou žerdě.
ctverec

Design symbolu je záměrně stylizován do co nejjednodušší podoby, aby symbolika vynikla a logo bylo na první pohled zapamatovatelné. Jakou jen zvolit barvu? Hodila se zde jediná barva .. PURPUROVÁ! prostě 100% magenta, jedině taková barva má sílu zaujmout a jednoduchý symbol posunuje dále ... už jen doplnit vhodným fontem název společnosti a je hotovo ... výběr vyhrálo písmo Amor Sans, které je jendoduché a jeho části jsou v určitých rovinách jemně prohnuté tak, jako vlajky vlající ve větru, toto písmo bylo jasnou volbou, jak strohý rovný symbol rozvlnit.
ctverec

Logo je hotové! Představování loga bylo jednoduché ... silný výraz mluvil za vše a po několika týdnech vstřebávání začalo předělávání všech firemních částí ... takže z nudné šedi je zářivá firma, která díky novému logu a vizuálnímu stylu získala na trhu sebejistou převahu, logo funguje více než 5 let a je vřele přijímáno i mezi heraldiky a historiky symbolů, je to logo, které je na první pohled VIDITELNĚJŠÍ!
ctverec

Pro firmu Alerion jsem vytvořil kompletní vizuální identitu, od orientačního systému, přes vizitky, odznaky, designové katalogy, ceníky, polepy vozidel, až po zdobné prapory nebo webovou prezentaci s prodejním e-shopem. Alerion je prostě nej ...
ctverec

A jako každý správný hasičský prapor obsahuje nejrůznější zdobení, tak hlavním motivem bývá vždy patron všech hasičů svatý Florián. Vytvořil jsem několik kreseb svatých Floriánů, které byly vyšity na mnoho praporů v České republice pro hasičské sbory.
ctverec

Rok – 2009

Média – creattica.com logopond.com logomoose.com thelogomix.com logottica.com logofury.com

Ocenění – Logo of the day Logogala.com (featured)